Fortnite

Fortnite içerisinde battle royale moduna yer veren, crafting sistemi ile ilgi çeken ve son günlerde milyonlarca kişi tarafından oynanan aksiyon oyunudur.

Fortnite indir! Fortnite, Battle Royale modu barındıran temelde birlikte oynanabilen sandbox hayatta kalma oyunudur. Ücretsiz battle royale modu almasının ardından milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başaran Fortnite, 2018’in en popüler oyunları arasında kendisine yer bulmayı başarmıştır.

Fortnite nedir?
Fortnite indir diyerek edinebileceğiniz Fortnite isimli oyun, ilk olarak 2011 yılında Spike Video Game Awards sırasında gösterilmişti. Epic Games’in ünlü ismi Cliff Bleszinski tarafından tanılan yapım, uzun yıllar yapım aşamasında kalmış ve en sonunda 2017’de gün yüzüne çıkmıştı.

Fortnite’ın ilk hali sandbox hayatta kalma oyunu olarak tasarlanmıştı. Oyuncular çeşitli sandbox ögeleri kullanarak diğer oyunculardan ve engellerden kaçmaya çalışıyorlardı. İlk haliyle oldukça anlamsız olduğu aşikar olan ve Epic Games tarafından yüksek fiyatlara satılan Fortnite, ilerleyen günlerde farklı bir yapıya bürünmüştü.

Büyük rakibi PUBG’nin yakaladığı başarı, Epic Games’i battle royale türüne yöneltmiş ve anlamsız amaçları olan Fortnite’a battle royale modu eklenmişti. Ücretsiz olarak yayınlanan Fortnite Battle Royale, ücretli olarak satılan rakibine büyük bir alternatif getirmiş ve birçok oyuncuyu kendisine çekmişti.

Şimdi iki koldan ilerleyen, Battle Royale ve Save the World modlarıyla oyuncular tarafından oynanmaya devam eden Fortnite, 2018’in en çok gelir elde edenlerinden biri olarak tarihteki yerini de almıştı.

“Fortnite” için 9 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir